„Niszczycie rolnictwo! (…) Wprowadźcie zakaz przetwarzania” (VIDEO, PODPISZ PETYCJĘ)

– Domagamy się natychmiastowego wprowadzenia zakazu przetwarzania i wprowadzania do obrotu już zmagazynowanego ukraińskiego zboża, kukurydzy, mąki i innych produktów. Domagamy się więc przebadania każdej partii, wyżej wspomnianych produktów, które są już w polskich magazynach, pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym również na  obecność GMO – piszą autorzy LISTU OTWARTEGO. – Bezwzględnie potrzebna, i konieczna jest nasza reakcja i podpisanie się pod apelem – dodają. 



UWAGA! Podpisz i nagłaśniaj LIST OTWARTY-PETYCJĘ:

1. Do osobistej wysyłki:

https://www.icppc.pl/pl/zakaz-przetwarzania-i-wprowadzania-do-obrotu-juz-zmagazynowanego-ukrainskiego-zboza-kukurydzy-maki-i-innych-produktow/

2. Tylko do podpisu:

https://www.petycjeonline.com/dotyczy_natychmiastowego_zakazu_przetwarzania_i_wprowadzania_do_obrotu_ju_zmagazynowanego_ukraiskiego_zboa_kukurydzy_mki_i_innych_produktow



W liście czytamy, że wprowadzenie do polskich magazynów zboża i kukurydzy z Ukrainy bez sprawdzenia każdej partii pod względem zawartości GMO stanowi ogromne zagrożenie zmieszania tych nasion z nasionami bez GMO, a w konsekwencji zagrożenie zanieczyszczenia polskich pół przez GMO.

– Doprowadzi to do dalszego zniszczenia polskiego rolnictwa, bowiem uprawy z GMO w Polsce są zakazane. Również w UE dopuszczona do upraw jest tylko jedna (!) odmiana kukurydzy. Rolnicy będą karani za zanieczyszczenia swoich pól przez rząd RP, przez UE i przez korporacje. Korporacje będą również ściągać od rolników opłaty licencyjne. Już od 17. lat przedłuża się wejście w życie ustawowego zakazu stosowania pasz GMO, co skutkuje m. in. pozbawianiem rolników polskich co roku ok. 4 miliardów złotych ze sprzedaży rodzimych pasz białkowych. Wszystko to może doprowadzić do dalszego upadku tysięcy gospodarstw rodzinnych. Nie możemy na to pozwolić! UWAGA! Na Słowacji w kontrolowanej próbce potwierdzono obecność substancji czynnej wielu insektycydów, chloropiryfosu, która nie jest dopuszczona w UE i ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi… – podkreślają autorzy.

Grafika poglądowa.

źródło: nadesłane

28-04-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie