Biegowo-muzyczna majówka w Bieszczadach! 

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Ustrzykach Dolnych zapowiada się gorąca biegowo-muzyczna bieszczadzka majówka. Ustrzycki Festiwal Biegowy Wataha, Eliminator czyli rzeźnia w Bieszczadach i festiwal ZEW się budzi!

W dniach 29 – 30 kwietnia 2023 zaczynamy dwudniowym Ustrzyckim Festiwalem Biegowym Wataha. Na Ustrzycki Festiwal Biegowy Wataha składają się następujące biegi: Eliminator, czyli bieg etapowy, bieg na ok. 12 km, półmaraton (ok. 21 km) oraz biegi dla dzieci. 

W sobotę 29 kwietnia, pierwszego dnia festiwalu, odbędzie się Eliminator czyli rzeźnia w Bieszczadach oraz biegi dla dzieci 

Formuła Eliminatora jest wyjątkowa. Zawody składają się z 4 biegów/etapów. W pierwszym etapie startują wszyscy zgłoszeni zawodnicy. W drugim etapie startuje 75% początkowej liczby startujących kobiet z najlepszymi czasami i 75% początkowej liczby startujących mężczyzn z najlepszymi czasami (zaokrąglając w górę do pełnej jedności). W trzecim i czwartym etapie startuje odpowiednio 50% i 25% początkowej liczby startujących kobiet i mężczyzn, najszybszych w poprzedniej serii. W ustrzyckiej edycji będzie jeszcze piąta seria, w której wystartować będą mogli wszyscy. 

Start każdego z etapów znajdować się będzie przy dolnej stacji kolejki Laworta SKI – Brzegi Dolne 122, 38-700 Ustrzyki Dolne (513 m n.p.m.);
Meta każdego z etapów znajdować się będzie  przy górnej stacji kolejki Laworta SKI (769 m n.p.m.);
Długość każdego, pojedynczego etapu to ok. 1250 m, przewyższenie D+: ok.256 m;
Całkowita długość trasy wszystkich etapów wynosić będzie ok. 5.000 m (do długości trasy nie jest wliczony zbieg do startu po każdym etapie biegu), sumaryczne przewyższenie D+: 1024m.
Przeciętne nachylenie stoku: ok. 20,48%!

Nie zapomniano również o najmłodszych adeptach górskiego biegania. W sobotę o godzinie 13:30 rozpoczną się zawody w biegu pod górę dla dzieci i młodzieży.

Drugiego dnia festiwalu, w niedzielę 30 kwietnia odbędą się zawody biegowe na dystansie 12 i 21 km.
Bieszczadzka Mała Wataha – 12 km
Bieszczadzka Wielka Wataha – 21 km

Uczestnicy, którzy ukończą bieg Eliminator oraz dowolny bieg rozgrywany w drugim dniu Festiwalu powalczą o tytuł  Króla/Królowej Małej oraz Wielkiej Watahy.

Tego samego dnia, wraz z pierwszymi promieniami słońca wschodzącymi nad górami, rozbudzą Was gitarowe riffy ze sceny festiwalu ZEW się budzi. To będą dwa dni muzyki i przygody w sercu dzikich Bieszczad. 

Na koncertach kolejnej edycji festiwalu ZEW się budzi spotkamy się w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2023 również w Ustrzykach Dolnych, sercu dzikich Bieszczad. Czeka na Was kilkanaście koncertów, tysiące fanów pod sceną, gwiazdy polskiego mocnego rocka, a także nieco lżejsze brzmienia. 

Na scenie w Ustrzykach Dolnych wystąpią między innymi:
KULT, KSU, HOMO TWIST & MALEŃCZUK, DEZERTER, FARBEN LEHRE, STACJA B., ZENEK KUPATASA, COCHISE, RANKO UKULELE, PULL THE WIRE, WU-HAE, 4 SZMERY.

To będzie wspaniała majówka w sercu dzikich Bieszczad! 

Ustrzycki Festiwal Biegowy Wataha wspierany jest z budżetu miasta Ustrzyki Dolne. Partnerem Ustrzyckiego Festiwalu Biegowego Wataha jest województwo Podkarpackie.

 

materiały nadesłane


04-04-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie