Koncert Rozpaleni Duchem. Muzyka chrześcijańska na sanockim Rynku

SANOK / PODKARPACIE. Ponad 100 wykonawców na scenie, chór i orkiestra. Wyjątkowa atmosfera, muzyka w duchu chrześcijańskich wartości. To czeka nas już 19 maja 2024 roku na sanockim Rynku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Usłyszymy muzyczną fuzję różnych opracowań utworów religijnych w duchu radości i tańca. Ten czas będzie wypełniony modlitwą, uwielbieniem i zaproszeniem Ducha Świętego do naszego życia. Wszystko to dokona się za pomocą nowoczesnych aranżacjach śpiewu chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności wykonywanych piosenek prezentowanych przez orkiestrę i chór Rozpalonych Duchem.

Koncert Rozpaleni Duchem rozpocznie się o godz. 18.00. Pomysłodawcą koncertu jest ks. Dominik Długosz, który w ten sposób chce stwarzać nowe możliwości do rozwijania wiary szczególnie młodych ludzi.

W świecie wypełnionym niepokojem, kiedy ludzie mają czas na wszystko, a jednak najmniej na Pana Boga i tworzenie z Nim pięknych relacji, stajemy w Dzień Pięćdziesiątnicy czyli w Dzień Zesłania Ducha Świętego po, to żeby podczas Koncertu Rozpaleni Duchem wołać o Ducha Świętego i to w całkiem niebanalny sposób, bo przez to co jest piękne – czyli przez śpiew i muzykę – bo one poruszają serca. Dlatego będzie to czas modlitwy śpiewem i wzywania Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, żeby Duch Święty wypełniał swoją obecnością troski nas wszystkich, liczne zmagania i problemy, a przede wszystkim żeby to, co w nas poranione uzdrawiał i leczył nasze serca. Żeby Duch Święty przekraczał progi naszych domów, szkół, zakładów pracy i zastępował wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda. Niech zatem Koncert Rozpaleni Duchem służy wzrostowi wiary dzięki licznym darom Ducha Świętego o którego będziemy prosić – mówi ks. Dominik Długosz, organizator.

Przygotowania muzycznej strony koncertu, chóru i orkiestry oraz opracowania aranżacji utworów podjął się Paweł Goliński. Koncert nie mógłby odbyć się bez wspaniałej młodzieży i dorosłych, a będzie to grupa ponad 100 osób, którzy swoje talenty będą realizować w roli chórzystów i instrumentalistów.

Jest to jedna z tych inicjatyw, która jest wartością nie tylko dla słuchaczy, ale chyba przede wszystkim dla wykonawców. Na próbach czuć wspólnotę, chcemy razem grać, śpiewać, razem się modlić i razem zrobić coś dużego na naszą miarę. Cieszy fakt, że ponad sto osób chciało się w ten koncert zaangażować – mówi Paweł Goliński.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wstęp jest bezpłatny. Podczas koncertu usłyszymy znane, chrześcijańskie utwory w ciekawych aranżacjach muzycznych. Spędzając wspólnie, rodzinnie to niedzielne popołudnie na sanockim Rynku otwórzmy się na działanie Ducha Świętego.

Koncert Rozpaleni Duchem 19 maja 2024 r. (niedziela) godz. 18.00 Rynek w Sanoku

***

Stowarzyszenie Rozpaleni Duchem prężnie działa na terenie Archidiecezji Przemyskiej, a w szczególności w powiecie sanockim. Jest znane z wielu podjętych inicjatyw, między innymi takich jak: organizacja przedstawienia „Dziewczynka z zapałkami” czy musicalu „O (nie)wiernej Polsce”. Stowarzyszenie było inicjatorem wielu rekolekcji, warsztatów, brało udział w kiermaszach przy okazji imprez organizowanych przez instytucje samorządowe na terenie Sanoka. Młodzież współpracująca ze stowarzyszeniem, mocno angażowała się także w animację muzyczną podczas Jubileuszowego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbyło się w 2023 roku w Sanoku. Tegoroczny koncert będzie miał już swoją drugą edycję. W 2023 roku Rozpaleni Duchem koncertowali w sanockim Skansenie gromadząc rzeszę publiczności.

materiały organizatora
fot. parafia Sanok-Fara,archiwum prywatne


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Relacja z koncertu w 2023 roku:

„Rozpaleni Duchem” – muzyka chrześcijańska w sanockim Skansenie (WIDEO, ZDJĘCIA)

 

27-04-2024


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie