PODKARPACIE: Terytorialsi ćwiczyli razem z Amerykanami (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się pod okiem instruktorów armii amerykańskiej. Szkolenie odbyło się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba i stanowiło doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń o charakterze międzynarodowym.

W miniony weekend, 27-28 kwietnia 2024 roku, żołnierze 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy uczestniczyli w intensywnym szkoleniu doskonalącym z zakresu bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią pod okiem instruktorów armii amerykańskiej. Do szkolenia wykorzystali dwie flagowe konstrukcje polskiego przemysłu zbrojeniowego: karabinek MSBS GROT (Modułowy System Broni Strzeleckiej GROT) oraz pistolet samopowtarzalny VIS 100. W trakcie intensywnych zajęć podkarpaccy terytorialsi doskonalili procedury bezpieczeństwa oraz techniki strzelania na różnych dystansach, w tym w ruchu i z wykorzystaniem zasłon.

Amerykańscy instruktorzy chętnie dzielili się specjalistyczną wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym w trakcie elitarnych szkoleń i misji zagranicznych. Terytorialsi z 3 Podkarpackiej Brygady OT po raz kolejny mieli doskonałą okazję do pogłębiania znajomości języka angielskiego. Jest to kluczowa umiejętność w kontekście komunikacji w trakcie działań o charakterze międzynarodowym.

– Wspólne szkolenie z żołnierzami armii amerykańskiej było dla nas nie tylko okazją do doskonalenia umiejętności strzeleckich, ale także do budowania silnych relacji partnerskich. Wpływa to pozytywnie na naszą gotowość do współpracy w różnorodnych sytuacjach taktycznych – powiedział kpt. Remigiusz z 3 PBOT.

Tego typu szkolenia są ważna częścią procesu przygotowań żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej do roli instruktora w nowym programie strzelań z broni strzeleckiej. Innowacyjny program został wprowadzony do Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku i jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego żołnierza.

***

Mieszkańcy naszego regionu, którzy są zainteresowani pełnieniem terytorialnej służby wojskowej w 3 PBOT mogą zgłaszać się na 16-dniowe szkolenie podstawowe lub 8-dniowe szkolenie wyrównawcze w następujących terminach: 10-25.05, 22.06-07.07, 17.08-01.09, 11-26.10, 29.11-14.12.2024 r.

materiały nadesłane/3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

     


30-04-2024


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie