„Na ścieżkach Krainy Łagodności”. Za nami XIV edycja Harasymiady

GMINA KOMAŃCZA. Za nami XIV edycja Harasymiady- na ścieżkach Krainy Łagodności. Jest to cykliczna impreza kultywująca pamięć o Jerzym Harasymowiczu- poecie ludzi gór.

Podczas tegorocznej edycji zorganizowany został m.in. konkurs plastyczny pt. „Bieszczady okiem poety Jerzego Harasymowicza” dla dzieci i młodzieży z gminy Komańcza. Ponadto podczas trwania projektu miały miejsce również warsztaty poetycko-cukiernicze oraz warsztaty wypalania w drewnie. Dodatkowo w ramach projektu zorganizowane zostały plenery malarskie dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła pani instruktor Olga Rudlicka. Plenery odbyły się w Szczawnem, Rzepedzi oraz w Komańczy, a prace końcowe wraz z pracami konkursowymi można było podziwiać podczas trwania Harasymiady.

Obchody XIV Harasymiady odbyły się 8 września br. w Restauracji Pod Kominkiem w Komańczy. Zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Komańcza. W dalszej kolejności nastąpiło wyłonienie laureatów konkursu plastycznego. Po wręczeniu nagród dzieci przygotowane przez grono pedagogiczne ze szkół działających na terenie naszej gminy zaprezentowały wiersze Jerzego Harasymowicza. W dalszej kolejności Mieczysław Czytajło prowadzący imprezę wygłosił prelekcję, a po nim również dr Jolanta Mazur-Fedak, Edward Marszałek oraz gość specjalny dr Robert Księżopolski.

Po przerwie kawowej przyszła pora na muzyczną część imprezy. Jako pierwsza swoje utwory zaprezentowała Agata Rymarowicz – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, wykonawczyni piosenki poetyckiej i ludowej. Później uczestnicy Harasymiady wysłuchali koncertu Grażyny Łobaszewskiej – znakomitej polskiej wokalistki i kompozytorki. Znanej z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy”, czy „Gdybyś”.

Imprezie towarzyszyła wystawa pamiątek związanych z Jerzym Harasymowiczem.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację XIV Harsymiady, a także przybyłym gościom za uświetnienie obchodów.

Zapraszamy już za rok.

materiały nadesłane

 


11-09-2023


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie